Vaidlused ja ähvardused

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras koroonaviiruse mõju poliitikale.

Nõustu, Itaalia! Euroopa Komisjon üritab veenda Itaalia ametivõime võtma vastu laenuraha Euroopa stabiliseerimismehhanismi hädaabifondilt, tehes ametlikult järgmise ettepaneku: Euroopa Komisjon ei kontrolliks laenu kulutamist, kui need kulud on kuidagigi seotud tervishoiuga. Itaallased on varem nõudnud nn. laenurahasid, mida maksaks tagasi terve EL ehk koroonavõlakirju.

Nõustu, Saksamaa! Üha enam poliitikuid püüab veenda Saksamaad avama oma piirid Austriaga, Prantsusmaaga, Taaniga, Luksemburgiga ja Šveitsiga, tehes seda Euroopa projekti 70. aastapäeva auks, mida tähistatakse homsel Euroopa päeval, 9.mail.

Lahku, Suurbritannia! Euroopa kaubandusvolinik Phil Hogan on veendunud, et britid ei kavatsegi EL-iga Brexitilepingut sõlmida: “Nende poliitikud on selgelt otsustanud, et kõigis Brexiti ebaõnnestumistes võib süüdistada koroonaviirust”. See aga tähendab, et püsib oht Euroopa majandusele ja realiseerub kokkuleppeta Brexit.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga