USA meie viina vastu

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras kaubandus ja diplomaatia.

Rindeinfot kaubandussõjast. USA poolt EL-i kaupadele kehtestatud tollimaksud vaadatakse läbi iga kuue kuu tagant nn karusselli põhimõtet järgides ning see ongi kavandatud tänasele päevale. Washington ähvardab maksudega, mis mõjutavad õlut, džinni, viina, oliive ja šokolaadi. EL vastas, et kui USA seda teeb, läheb tal raskeks, sest EL võtab kasutusele vastumeetmed. Kuid Brüsseli ajalehe Politico andmetel ei ole selle kaubandussõja tekitanud juhtum ju kuhugile kadunud, sest USA-d solvasid valitsuse toetused Euroopa lennundushiiglasele Airbusile, mis vähendavat ameeriklaste Boeingu konkurentsivõimet.

Brüssel ja Minsk. Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrelli sõnul on Euroopa Komisjon võtnud taas vaatluse alla suhted Valgevenega, sest pühapäevased valimised polnud seal ei vabad ega ausad. Lisaks täheldati vägivalda, alusetuid vahistamisi ja võltsitud valimistulemusi.

Karmid meetmed. Brüsseli ametivõimud on otsustanud muuta maskide kandmise taas kohustuslikuks juhul, kui seitse päeva järjest on 100 tuhande inimese kohta 50 või enam nakkusjuhtumit. Hetkel on see arv 47, kuid nakkuste arv kasvab. Euroopa olukord ei ole kiita ning ajaleht Politico sõnul ei olegi üllatav, et EL-i riikide juhid ei sõida puhkuse ajaks välismaale. Hollandi, Bulgaaria, Horvaatia, Prantsusmaa ja Hispaania juhid veedavad oma puhkuse kodus, Iiri peaminister ei läinud üldse puhkusele ja Euroopa Ülemkogu president Charles Michel läks perega Prantsusmaale Provence´i.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga