Ungari hukkamõist ja kingitus Valgevenele

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras ühtne Saksamaa plaan kõigile.

Kaosel on lõpp? Saksamaa, kes on selle poole aasta jooksul EL-i eesistujariik, esitab täna  EL-i riikide saadikutele Brüsselis oma liikumisvabaduse piiramise ühtsete reeglite variandi – juhuks, kui koroonaviirus sunnib seda vabadust piirama. Brüsseli ajalehe Politico andmetel jagatakse EL-i kaart piirkondadeks, millest igaüks võib olla vastavalt ohu astmele roheline, oranž või punane. Ühest rohelisest piirkonnast teise peaksid inimesed liikuma vabalt. Liikumispiirangust peab riik ülejäänud EL-i riike teavitama 48 tundi ette.

Ungari kaotas, kuid… Euroopa Kohus tegi Ungari vastase otsuse: riik rikkus kodanike põhiõigusi, sundides Kesk-Euroopa Ülikooli sulgema. Kuid ülikool ei avane uuesti, see tähendab, et kohtuotsus on peaaegu kasutu. Teise kõmulise kohtuotsusega – eriteenistuste juurdepääsu kohta telefonivestlustele – eriteenistused kaotasid.

Valgevene skandaal. EU Observer veebisaidi andmetel andis Leedu politsei 16. septembril Valgevene julgeolekujõududele üle 15 drooni inimeste jälgimiseks, kusjuures nende droonide eest maksti EL-i eelarvest (850 tuhat eurot) Läti, Leedu ja Valgevene 2014–2020 ühisprojekti raames. Leedu väidab, et vaid täitis lepingut; sellest, et droone kasutatakse opositsiooni jälitamiseks, keegi polevat mõelnud.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga