Tugevama Saksamaa ja Prantsusmaa sõpruse nimel!

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Merkel ja Macron.

Kohtumine Berliini lähistel. Eile toimus sujuv ja ühtselt meelestatud Macroni ja Merkeli kohtumine. Nagu ütles Merkel: “On halb Euroopale, kui Saksamaa ja Prantsusmaa ei suudaks kokkulepet saavutada,” lisades „et Saksamaa ja Prantsusmaa tahavad lähitulevikus ühte jalga käia” – kuigi EL-i eesistuja staatust hakkab omama ainult Saksamaa. Kohtumisel anti lubadus, et hakatakse pidama ka läbirääkimisi kokkuhoidu soovivate riikide grupiga. Need riigid ei poolda EL-i suurt eelarve mahtu ja ka tollimaksude kehtestamist EL-i imporditavatele kaupadele, mille tootmisel ei ole arvestatud kliimale kahjulike tegurite vältimist.

Selliste sõpradega ei ole vaenlasi vajagi! CNN-i teatel on president Trump lubanud endale vestlustes teiste riigipeadega väga vaba käitumismudelit ja ületanud hea tooni piirid. Nii nimetas ta Merkelit lolliks ja süüdistas teda enda venelastele müümises, Macroni aga hurjutas nagu oma last, kes on mingi pahateoga hakkama saanud. Saksamaa välisministeerium kinnitas, et Trumpi telefonikõned olid nii ebaharilikud, et rahumeelsed sakslased võtsid kasutusele erimeetmed vestluste sisu salastamiseks. Mida kõike ei tehta maailmarahu nimel…

Ei lähe ta kuhugi. Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Phil Hogan otsustas siiski jääda oma praegusele ametikohale ning loobus kandideerimast Maailma Kaubandusorganisatsiooni WTO uueks juhiks. Otsus tuli ka seetõttu, et sellel ametikohal soovitakse siiski näha naist – Ngozi Okonjo-Iwealat, kes on praegune Nigeeria rahandusminister.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga