Tsunami läheneb

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Brexit ja koronaviirus.

Töötuse vastu võitlemiseks. Sel nädalal emiteerib Euroopa Komisjon oma esimesed sotsiaalsed võlakirjad, et laenata investoritelt raha SURE programmi jaoks. Selle vahenditest makstakse täiendavalt töötajatele, kellele tööandja pakub osalise tööajaga tööd, säilitades seeläbi töökohti.

Imelik Brexit. Suurbritannia peaminister Boris Johnson teatas reedel, et tema riik taandub ELiga läbirääkimistest vabakaubanduslepingu üle. Läbirääkimised aga jätkuvad. Britid tunnevad nende vastu palju rohkem huvi kui EL: kui homme kaubavahetus peatub, kaotab manner 3% SKTst ja Suurbritannia – 14%.

Koronaviiruse tsunami. Belgia tervishoiuminister teatas, et olukord tema riigis, eriti Brüsselis, mis on tegelikult ELi pealinn, “kõige ohtlikum Euroopas”. Belgia sulgeb kõik baarid ja restoranid ning kehtestab kogu riigis komandanditunni. “Oleme tsunamile väga lähedal,” ütles minister.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga