Töö kiire ja korralik, tõrgeteta

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Saksamaa eesistumine.

Riigijuhid ja Euroopa Parlament. Järgmisel kolmapäeval, 8. juulil, suundub Saksamaa liidukantsler Brüsselisse, et viia läbi arutelu täiskogu istungil. Brüsseli standardite järgi toimuvad juuli-sündmused kiiresti: 17. ja 18. juulil toimub EL-i Ülemkogu, kus riikide juhid püüavad saavutada kokkulepet nii euroeelarvest tulenevalt kui ka 750 miljardi euro eraldamises Euroopa majanduse päästmiseks. Ning kui juhid jõuavad kokkuleppele, kutsutakse kokku ka erakorraline Euroopa Parlamendi täiskogu istungjärk, et parlamentäärid saaksid arutada ja kinnitada Euroopa Ülemkogu otsused. Sellist kavandatud tegevust võib häirida vaid II koroonaviiruse laine.

Berliin märgib piire. Saksamaa on ametlikult teatanud, et neile ei ole vastuvõetav euroeelarve kokkulepete saavutamise edasilükkamine peale suveperioodi. Ehk riigijuhtidele anti selgelt mõista vajadusest sõlmida kõik eeldatavad kokkulepped veel selle aasta juulis. Või siis augustis, kuigi see lööks segi kõik varem plaanitu – seega on parem saavutada kokkulepped ikkagi juulis. EL-i Saksamaa saadik on kindlustundeta siiski veendumusel kõikide võimaluste olemasolus kokkulepete saavutamiseks, sest hiljutisel video-tippkohtumisel ei tituleerinud ükski 27-st riigijuhist otsest vastuseisu. Saksamaa, olles EL-i eesistuja 2020. aasta teisel poolel, pakkus omalt poolt välja kogu juriidilise ja tehnilise töö tegemist, seda muidugi juhul, kui riigijuhid siiski saavutavad vastavad kokkulepped. Saksamaa pakkumus sisaldab ka läbirääkimiste pidamist Euroopa Parlamendiga.

Rekkajuhtide probleem. Üheksa riiki, sealhulgas Eesti, Läti ja Leedu, on allkirjastanud pöördumise Euroopa Parlamendile, milles palutakse mitte anda poolthääli veoautojuhtidele mõeldud uute reeglite projektile, sest tegemist on piiravate ja ebaproportsionaalsete meetmete kehtestamise sooviga. Nimelt peavad selle projekti kohaselt kõik veoautojuhid regulaarselt naasma iga 8 nädala tagant riiki, millises on registreeritud tema veoauto.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga