Tippkohtumine aina läheneb

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras kriisijärgne rahaline olukord.

Finantside uus juht. EL-i liikmesriikide rahandusministritest koosneva Eurorühma uueks juhiks sai iirlane Paschal Donohoe, kes võitis salajasel hääletusel kolleege Luksemburgist ja Hispaaniast. Tõsiselt ei vedanud hispaanlasel, keda avalikult toetasid kõik EL-i suured riigid nagu Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia, sest olenemata suurusest on igal riigil ainult 1 hääl.

Mõttekoht. Täna tutvustab Euroopa Ülemkogu juht Charles Michel oma ettepanekuid kompromisside kohta uues eelarves, mis tuleb arutlusele järgmisel Üldkogul. Ning ilma mingite liialdusteta sõltub sellest kogu EL-i edasine saatus. Päev enne Merkeliga kohtumist, teatas Hollandi peaminister kui Euroopa eelarve projekti peamine vastane, et kui EL-i peaks tekkima nn taastamisfond, siis selle loomisel on vajalik teostada ka reformid, et kõik ELi liikmesriigid püsiksid edaspidigi tugevad. Kuid millistest reformidest oli jutt – seda ta ei täpsustanud.

Teised kõrgetasemelised kohtumised. Täna toimub Merkeli ja Macroni osavõtul videokonverents Kosovo ja Serbia juhtidega, kus on eesmärgiks nende kahe riigi omavaheliste suhete normaliseerimine. Ursula von der Leyenil ja Charles Michelil on 15.juulil plaanitud kohtumine India peaministri Narendra Modiga.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga