Testide ja vaktsiinide liit

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras COVID-i ja sõnavabaduse testid.

“Iga päev loeb.“ Oma postituses kutsus Euroopa Ülemkogu president Charles Michel üles looma „testide ja vaktsiinide liitu”, et võimalikult kiiresti saada Euroopas koroonaviiruse pandeemiast jagu. Jääb vaid loota, kirjutab Brüsseli ajaleht Politico, et neljapäeval uute testimismeetodite ja vaktsiinide Euroopa heakskiitmist arutavad siiski EL-i juhid, kelle nõusolekuta pole see uus liit võimalik. Belgia on EL-is nakatumise tempo osas esikohal – kahe nädala jooksul on 1391 juhtu 100 tuhande elaniku kohta. Teisel kohal on Tšehhi.

Kohtusse! Kohtusse! Türgi liider Erdoğan kaebab Hollandi paremäärmusliku poliitiku Geert Wildersi kohtusse, kuna viimane postitas tema karikatuuri Twitterisse. Hollandi peaminister Mark Rutte ütles, et tal on Erdoğani jaoks uudiseid: „Peame Hollandis arvamusvabadust suureks hüvanguks. Sealhulgas karikatuure. Poliitikute karikatuure kaasa arvatud.”

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga