Teise laine eelaimdus

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras koroonaviirus ja Hiina.

Koroona migratsiooni vastu. Maltal päästeti hätta sattunud laev, mille pardal oli migrandid ning teisipäevaks olid 85% ulatuses olemas ka vastused migrantidele tehtud koroonatestidest – neist 65% osutusid positiivseteks. Saksamaa ametivõimud on koostanud seaduseelnõu, mille kohaselt tapamajade töötajateks peaksid olema vaid tapamajaga otsest töölepingut omavad isikud. Nimelt eelistavad sakslased palgata raskete tööde jaoks ajutisi töötajaid, seda ka tööjõudu vahendavate firmade kaudu.

Erakorraline olukord. Itaalia valitsus plaanib pikendada riigis kehtestatud eriolukorda veel kuni 31.oktoobrini.

Tundlikud seadmed. EL-i riikide välisministrid leppisid kokku “spetsiaalse tundliku sisseseade ja tehnoloogia” ekspordipiirangutes, mida Hiina võiks Hongkongis kasutada. USA võimud soovitavad aga Ameerika põllumeestel Hiinast saadetud seemneid külviks mitte kasutada, sest eksisteerib kahtlus, et tegemist ei pruugi olla just soovitud taimede seemnete vaid siiski umbrohu seemnetega.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga