Teie suvetegemised on meile teada

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa tervishoid ja trollimine Ungari moodi.

Suveseadused. Selleks suveks lubab Brüssel uusi standardeid mobiilirakendustele, et jälgida viirusevastast tegevust ning konkreetseid praktilisi soovitusi seoses Schengeni ala piirikontrolli, hügieenieeskirjade ja inimeste hotellidesse registreerimisega. Arvestades teema mahtu on sellega hõivatud viis Euroopa Komisjoni liiget. Kuid Saksamaa eurosaadikud kurdavad, et Euroopa Komisjon ei kohusta siiski Schengeni riike oma piire täielikult ja kiiresti avama, kuigi paljud just seda soovivadki.

Arstid Euroopa Parlamendis. Kolm parlamendiliiget, hariduselt arstid, kes on tegutsenud viirusepuhangu ajal kui raviarstid, nõuavad tungivalt, et terve EL rakendaks ühtset tervishoiupoliitikat. “See ei tähenda ainult nakkuste arvu vähenemist,” ütles Euroopa Parlamendi liige Chrysoula Zacharopoulou, ” ning jääda igavesti isolatsiooni on võimatu. Kuid me peame suutma ära hoida kümnete tuhandete inimeste enneaegse surma.”

Katsed trollida. Kui siiani oli mõnes EL-i riigis õigusriigi põhimõtete rikkumine, olgu nendeks siis Malta, Rumeenia või Ungari, siis Euroopa Parlamenti saabusid omi seisukohti kaitsma siiski valitsusjuhid ise. Nüüd ei pidanud Viktor Orbán seda enda vääriliseks ja saatis justiitsministri Euroopa Parlamenti omi seisukohti kaitsma. Euroopa Parlamendi president David Sassoli on sel teemal juba Orbanile kirja saatnud, et artvatavasti on Ungari eurosaadikud rõõmsad oma riigi justiitsministrit nähes – tema ise mitte nii väga… Kuid tundub, et vastu see justiitsminister võetakse ja juba homme.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga