Tärniga Hiina

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras teated maailma osalisest avamisest, algusega 1. juuli.

15 riiki. Brüsseli ajalehe Politico andmetel on EL-il olemas nimekiri 15 riigist, kellega saab piirid avada juba alates 1. juulist. Need on Alžeeria, Austraalia, Gruusia, Kanada, Hiina, Maroko, Uus-Meremaa, Rwanda, Serbia, Tai, Tuneesia, Uruguay, Montenegro , Lõuna-Korea ja Jaapan. Hiina taga on nimekirjas tärn ja märkus, et haigestumiste statistikast lähtuvalt võiks alustada suhtlemist ka Hiinaga, kuid eeltingimuseks on siiski Hiina poolne EL-i kodanike riiki lubamine. Riikide loendisse ei kuulu USA, Venemaa, India, Brasiilia ja muud riigid, kelle turistid võiksid Euroopat külastada ning põhjuseks on asjaolu, et neis riikides on viimase kahe nädala jooksul haigestunud 100 tuhat inimest rohkem kui on EL-is antud keskmine suhtarv. Riikide loetelu on hetkel esialgne, sest täna peaksid selle esmalt heaks kiitma kõik EL-i riigid. Avatud piiridega riikide loetellu lisatakse ka EL-i mittekuuluvad Euroopa väikeriigid Monaco ja Vatikan.

Mõttekoht. Nädalavahetusel viiele ajalehele antud intervjuus ütles Angela Merkel: „Me kasvasime üles kindlas teadmises, et USA soovib olla võimas suurriik. Kui USA otsustab nüüd liidrirollist vabatahtlikult loobuda, peaksime sellest teadmisest lähtuvalt tõsiselt mõtlema hakkama.” Ridade vahelt kuvandub lugejaile ka põhjus selliseks väljaütlemiseks – see on Ameerika väeüksuste võimalik väljaviimine Saksamaalt.

Mesebergi kohtumine. Täna korraldab Merkel Berliini lähedal Mesebergi lossis vastuvõtu oma kolleegile, Macronile. Otse loomulikult tulevad arutlusele olukord Euroopas ja maailmas, Saksamaa eesistumine ja Euroopa eelarveküsimused.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga