Täitmiseks kohustuslik (ehk ?)

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras jaht turistidele ja soovitused lennufirmadele.

Kutse Trumpilt. Euroopa Ülemkogu juht Charles Michel ja Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen on saanud ametliku kutse G7 kohtumisele USA presidendi residentsi Camp Davidile. Liidridest on minekust teatanud juba Macron ja Conte, kuid Merkel on äraootaval seisukohal. Tippkohtumine on planeeritud 10. – 12. Juunile.

Jaht turistidele. Itaalia, Horvaatia ja Malta jälgedes kutsub ka Hispaania turiste enda riiki külastama, sest alates juulist saavad hispaanlased vabalt riigis ringi liikuda ning samuti tuleks lubada rahvusvahelist turismi. Samal ajal teatas aga Austria kantsler, viidates piirile Itaaliaga, et mitte mingil juhul ei avata suhtlemist riikidega, kus olukord ei ole veel kontrolli all. Piir Saksamaaga on teine küsimus. Aga itaallased arvavad, et riikide ja nende kodanike diskrimineerimise vältimiseks on vajalik avada kõikide piirid üheaegselt.

Kohustusteta soovitused. EL soovitab jälgida lennujaamades ja lennukites sotsiaalset vahemaad 1,5 meetri ulatuses, kuid selle reegli täitmise või mittetäitmise üle otsustavad mõlemad pooled iseseisvalt. Osad lennufirmad, näiteks Lufthansa, kavatseb kolmesest istmerühmast keskmise tooli tühjaks jätta, teised, nagu Ryanair, aga mitte.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga