Tahtmine on taevariik, saamine on iseasi

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa tulevik ja sanktsioonide kehtestamise soovid.

Euroopa tulevik. Brüsselis ametisolijate küsitlus näitas, et 63% vastanutest usub, et kavandatav Euroopa tuleviku konverents peaks muutma ka EL-i aluslepingut, kuid väga vähesed peavad selle realiseerumist usutavaks. Teisisõnu, Euroopa ametnikud tahavad küll EL-i reformida, kuid puudub veendumus selle võimalikkuses.

Navalnõi. Üle saja parlamendiliikme erinevatest fraktsioonidest on allkirja andnud EL-i välissuhete kõrgele esindajale edastatavale kirjale. Allakirjutanud mõistavad hukka Aleksei Navalnõi mürgitamise ja nõutakse rahvusvahelist uurimist ÜRO ja Euroopa Nõukogu tasandil. Samuti soovitakse EL-ilt sanktsioonimehhanismi loomist vastuseks inimõiguste rikkumistele (EU Human Rights Violations Sanction Mechanism).

Prantsuse raha. Prantsusmaa kavatseb oma majandusse investeerida lähima kahe pea sada miljardit eurot, et likvideerida koroonaviirusest põhjustatud majanduslangus ja jõuda 2022. aastaks juba kriisieelsele tasemele. Investeeringutest 30 miljardit läheks majanduse rohelisemaks muutmiseks, 34 miljardit eraldatakse ettevõtluse tugevdamiseks ja firmade Prantsusmaale meelitamiseks, 36 miljardit investeeritaks sotsiaalkuludeks, teemal solidaarsus ja oskused.

Õigusriik. Holland otsustas lõpetada inimeste Poolale väljaandmise, kuna on kahtlus selle riigi kohtusüsteemi sõltumatuses.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga