Tähtis on tegu, mitte sõnad

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras muutused Euroopa Komisjonis ja Brexiti läbirääkimised.

Euroopa Komisjoni uus volinik. Kuna eelmine Euroopa kaubandusvolinik Phil Hogan oli sunnitud tagasi astuma seoses koroonaviirusega nõutud ettevaatusabinõude eiramisega, oli Ursula von der Leyenil valida: kas nimetada uus volinik Iirimaa poolt edastatud kandidaatide nimekirjast (seal mees ja naine) või vangerdus, kus Hogani ametipost antakse kellelegi teisele Euroopa volinikule ning iirlaste kandidaat saab siis selle vabanenud voliniku koha. Ümberpaigutustest lähtuvalt otsustas von der Leyen raputada natuke siiski tervet Euroopa Komisjoni. Kes ja millistele kohtadele ümber tõstetakse on seni selgusetu.

Kes on pidur? Meie pidurdame? Täna saabus Londonisse EL-i poolne Brexiti esindaja Michel Barnier (pildil), et osaleda Ühendkuningriigiga kaubanduslepingu üle peetavate läbirääkimiste kaheksandas voorus ja seda hoolimata asjaolust, et Briti ajakirjandus on viimastel päevadel aktiivselt levitanud infot Barnieri eemaldamisest. Väidetavalt olevat ta aeglustanud läbirääkimiste kulgu ja see tegu ei meeldivat EL-i juhtidele. Barnier ise aga soovitab jätta poliitiline lärm tähelepanuta, sest oluline pole see, mida inglased räägivad vaid see, mida nad lõpuks teevad.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga