Suhtlus distantsilt

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras kriisisituatsioonis Euroopa Liit.

Keskpank tegutseb. Täna öösel teatas Euroopa Keskpank hädaabiprogrammi loomisest Euroopa majanduse stimuleerimiseks. Muu hulgas on ettenähtud 750 miljardit eurot nende riikide riigivõlgade kustutamiseks, kes nüüd laenavad raha, kasutades seda ravimitele, sotsiaalprogrammidele ja ettevõtlusele. Teadetele järgnes Euroopa Keskpanga presidendi Christine Lagarde info, et majandusliku olukorra päästmiseks võib kaotada kõik eelnevalt endale seatud piirangud.

Sõjast saadik. Eile teatas Angela Merkel oma pöördumises rahvale, et pärast Teist maailmasõda pole Saksamaa kunagi olnud nii solidaarne kui praegu: «Demokraatia – see olemegi meie, me ei tegutse sunniviisiliselt, vaid seetõttu, et meil on teadmised ja saame oma neid teistelegi jagada” Konkreetsete ettevaatusabinõude rakendamise üleskutse on sama nagu igal pool: sotsiaalne eraldatus, liikumise piiramine ja karantiin.

Koroonarežiim. Euroopa Komisjon töötab koroonarežiimis vähemalt aprilli lõpuni. Märtsi lõppu kavandatud Euroopa ja Hiina tippkohtumine lükati määramata ajaks edasi. Edasi lükkusid ka Brexiti läbirääkimised ning esitati soov pikendada üleminekuperioodi. Euroopa tulevikku käsitleva konverentsi üritused, sealhulgas avalikud arutelud, on samuti edasi lükatud. Ajaleht Politico teatas kolmapäeval, et riikide esindajad ei suutnud leppida kokku EL Nõukogu töökorra muutmises, et ministrite füüsiline kohalolek ei oleks tulevikus vajalik. Lähtuvalt ministrite hõivatusest siseriiklike tegevustega, on Nõukogul keeruline hetkel isegi kvoorumit kokku saada. Euroopa Parlament uurib võimalust korraldada virtuaalne plenaaristung ja hääletada eemal viibides.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga