Sõnavabadus Euroopa moodi

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras raha ja valeinfo.

See siin ei ole Ameerika. Euroopa Komisjon toetab Twitteri otsust märgistada väära info säutsud ja loodab, et ka teised suhtlusvõrgustikud, näiteks Facebook, järgivad seda eeskuju. “Kõik need ettevõtted on loodud ja tegutsevad Ameerika Ühendriikide reeglite järgi, kus on põhiseaduslik kaitse sõnavabadusele, mis küündib lausa kirjutistes holokausti eitamiseni,” kirjutab Brüsselis asuv ajaleht Politico, ”need IT-hiiud tahavad siin saada osa meie 440 miljoni potentsiaalse kliendiga ühisturu hüvedest. Kuid Euroopas on Ameerikast erinev avaliku info levitamise tava ja Euroopa Komisjon soovib, et tehnoloogiahiiglaste valeinfot aktsepteeriv suhtumine oleks lugejale äratuntav.”

Helde Saksamaa. Täna arutab Saksa võimuliit siseriiklikule majandusele enneolematu rahalise abipaketi loomist 80 miljardi euro ulatuses. Kavandatavate meetmete hulgas on plaan: et kui ettevõte võtab tööle osalise tööajaga töötajaid, siis riik maksab neile täispalka – ja seda siis 2 aasta vältel. Samuti on abipaketis 300 euro suurused toetused igale lapsele ja toetused Saksamaal toodetud autode ostmiseks.

Ärgem unustagem Brexitit. Täna algab veel üks EL-i ja Suurbritannia vaheline läbirääkimiste voor, kuid tulemust ei oota vist kumbki pool.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga