Saksamaa, oled õigel teel!

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras läbirääkimised Euroopa Parlamendiga ja Trumpi loogika.

Anna järele, Euroopa Parlament! Kolmapäeval vestlesid Angela Merkel ja Ursula von der Leyen Euroopa Parlamendi presidendi David Sassoliga, soovides tema poolset Parlamendi liikmete mõjutamist, et oldaks seitsmeaastase Euroopa eelarve vastuvõtmise suhtes optimistlikumad. Sassoli soovis omalt poolt, et poliitiline kokkulepe oleks olemas hiljemalt oktoobri lõpuks – siis oleks võimalik hakata elama uue eelarvega juba 2021. aasta jaanuarist.

Reitingutest. Merkeli tegevust Saksamaa liidukantslerina hindab kõrgelt 66% ja üldiselt ei kiida heaks vaid 19% sakslastest. Brüsseli ajalehe Politico andmetel ei lähe aga Macronil nii hästi, sest tema tegevuse kiidavad heaks vaid 31% ja negatiivseks 41% prantslastest.

Ja nad siiski lahkusid. USA viis Saksamaalt välja rohkem kui kolmandiku oma sealsest väekontingendist, enam kui algselt plaaniti – mitte 9000 vaid 12 tuhat sõjaväelast. Lisaks kolib Ameerika ametlikult oma Euroopa peakorteri Stuttgardist Belgias asuvasse Monsi. Nii karistab Trump Saksamaad selle eest, et see ei investeeri NATOsse piisavalt vaid hoopis maksab Venemaale energia saamise eest miljardeid dollareid aastas peale, samal ajal kui USA peab kaitsma Saksamaad sellesama Venemaa eest. Kuid Belgia investeerib NATO-sse 0,93% oma riigi SKT-st ja Saksamaa siis vastavalt 1,38% oma riigi SKT-st…. aga ega Trumpilt ei oodatutki ju mingit loogikat selle otsuste tegemisel, või kuidas?

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga