Saksamaa ja kõik teised

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras üldkoguks valmistumine.

Merkel Brüsselis. Eile Euroopa Parlamendis kõneledes rõhutas Saksamaa liidukantsler Euroopa saadikute rolli pidevat suurenemist:„Me kõik sõltume Euroopa Parlamendi igakülgsest koostööst ja seda koostööd tuleb ka edasi arendada. Täna soovib EL kriisist välja tulla ja tugevneda ning Euroopa Parlamenti vajatakse nüüd rohkem kui kunagi varem.” Kõnes mainiti ka Euroopa eelarvet ja inimõigusi, sealhulgas kaitset diskrimineerimise eest ja võrdõiguslikkuse tagamist.

Juhid Berliinis. Täna toimub Merkeli vastuvõtt Hollandi peaministrile, esmaspäeval kohtutakse Itaalia peaministriga ja teisipäeval Hispaania peaministriga. Loomulikult tulevad arutlusele EL-i eelarve ja Euroopa päästmise tegevuskava.

Ehk öeldakse siiski „jah“? Brüsselis ajaleht Politico annab teada Euroopa Ülemkogu presidendi Charles Michelil uuest mõttesuunast kohtumistel EL-i juhtidega, kus näost näkku toimuvatel Euroopa eelarvet käsitlevate läbirääkimiste ajal kasutati uut lähenemistaktikat – mitte olla nõus eitava vastuse saamisega ja uurida eitajailt, et milliseid alternatiivseid võimalusi nad siis pakuvad. Seega läbirääkimised siiski arenevad. Samal ajal soovib Holland, et EL otsustaks subsiidiumide ja laenude üle mitte häälteenamusest tulenevalt vaid soovitakse hääletustulemust konsensuslikult, mis tähendaks aga sellisel kujul pakutud eelarve vastuvõtmise läbikukkumist. Saksamaal kui EL-i eesistujal on hoopis teistsugune ettepanek: kui Euroopa Ülemkogu toetab Euroopa Komisjoni eelarveprojekti kvalifitseeritud häälteenamusega, siis nii las see jäädagi.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga