Säästlikkus ja kangekaelsus

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras koronaviirus, tippkohtumine ja kaubandussõda.

Taas tippkohtumine. EL-i juhid kogunevad Brüsselis, et arutada kolme sünget teemat. Täna on brittidega läbirääkimiste ametlik tähtaeg (mille määrasid britid ise), kuid EL kavatseb jätkata ja ometi sõlmida vabakaubanduslepingu alates 1. jaanuarist. Kuid Brexiti oht ilma kokkuleppeta on tohutu, mis ajab äritegevust närvi, näiteks sellise tulemusega 1. jaanuaril lõpetavad lennukid Ühendkuningriigi ja EL vahel lendamise. Teine teema, Euroopa eelarve, põhineb rasketel läbirääkimistel Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi vahel ning Poola ja Ungari kangekaelsusel. Kolmas on globaalne soojenemine: kuidas investeerida palju miljardeid eurosid kliima tõeliselt parandamiseks?

Resoluutsed meetmed. Prantsusmaa kehtestas üheksas suuremas linnas liikumiskeelu ja Saksamaa on alandanud epideemia künnist (epideemia algust tähistavate juhtumite arv) ja kuulutanud välja uued meetmed koronaviiruse vastu võitlemiseks. Angela Merkel mõistab, et epideemia leviku korral kannatab majandus vältimatult: “Mind teeb murelikuks eksponentsiaalne kasv,” ütles ta eilsel pressikonverentsil. “Peame Covid-19 peatama, muidu ei lõpe see hästi.”

Kaubandussõjad. Prantsusmaa kavatseb alates detsembri keskpaigast siiski maksustada tehnoloogiaettevõtteid nagu Google, mis tähendab selgelt uut kaubandussõja vooru Ameerika Ühendriikidega.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga