Sa ei ole Merkeliga – järelikult oled EL-i vastu?

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Saksamaa vankumatu seisukoht.

Merkel annab teada. Eilsel, ajakirjanikele vastuste andmiseks Itaalia peaministriga korraldatud ühisel pressikonverentsil tõi Saksamaa liidukantsler selgelt välja oma riigi prioriteedid seoses euro-eelarvega. Nimelt on Saksamaa seisukohal, et eelarvet kahandada ei ole võimalik ning EL-i ees on tohutu väljakutse, millele peab vastu seisma ja kõik lahendada püüdma. Lisaks on tegu erinevate vaatenurkadega, sest üks asi on raha, teine aga poliitiline suhtumine, mille järgi tuleb projektide üle otsustada. Merkeli sõnul ei tohiks eelarve üle otsustada siiski konsensuslikult ehk ühehäälselt vaid otsus tuleb vastu võtta kvalifitseeritud häälteenamusega. EL-i Ülemkogu algab reedel ja kestab pühapäevani ning vajadusel pikendatakse tippkohtumist veel esmaspäevani – kuni saavutatakse nõusolek.

Iiri tüliõun. Kolmapäeval teeb Euroopa Üldkohus otsuse Apple’i kaasuses. Euroopa Komisjoni konkurentsivoliniku Margrethe Vestageri sõnul annaks see otsus Iirimaale, kus Apple´i peakorter asub, õiguse ettevõttelt sissenõuda maksude ja intressidena ligi 13 miljardit eurot..

Türgi, ole ettevaatlik! EL-i välisministrid hoiatavad Türgi valitsust: kui Türgi ei loobu EL-i huvide rikkumisest Vahemere idaosas, on EL sunnitud kasutusele võtma karistusmeetmed. Milline saab olema karistus – seda ei ole veel täpsustatud.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga