Rändepaktist

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras rändepakt.

Kreeklaste nõuded. Enamuse EL-i saabunud pagulastest majutanud riigina, soovib Kreeka lisada koostatavasse EL-i rändepakti sõna kohustuslik, seda siis mõttega, et ülejäänud EL-i riigid ei saaks keelduda vastu võtmast Kreekasse või Itaaliasse saabunud pagulasi. Rändepakti läbirääkimised saavad olema rasked. Euroopa Liidu 27 liikmesriigist vaid üheksa (ja Šveits) on siiani andnud oma nõusoleku vastu võtmaks 400 last põlenud Kreeka pagulaslaagrist Moria.

Skandaal ülikute seas. Belgia salateenistus kahtlustab Suurbritannia endist diplomaati ja endist Euroopa Komisjoni ametnikku, nüüdset Brüsselis asuva EL-i ja Aasia keskuse juhti Fraser Cameroni, Hiinale olulise teabe lekitamises.

Parlamendikärped. Itaalias toimub rahvahääletus parlamendi saadikute arvu vähendamiseks. Hetkel on kahes kojas kokku 951 saadikut ja likvideerida tahetakse 351 saadikukohta – muidugi vaid rahva nõusolekul.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga