Poola Gazpromi vastu

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras rändepakt, Euroopa eelarve ja Poola trahv.

Esimene katse. Saksamaa siseminister Horst Seehofer kohtub täna virtuaalselt EL-i kolleegidega, et arutada esmakordselt uue rändepakti eelnõu. Saksamaa loodab saavutada kompromissi aasta lõpuni, kuni ta on veel EL-i eesistujariik, ja see kompromiss saab olema raske. Ent nagu kirjutab Brüsseli ajaleht Politico, veelgi raskem on Euroopa Komisjonil leida kompromissi Euroopa Parlamendiga, kes keskendub mitte niivõrd pagulaste naasmisele kodumaale kui solidaarsusele rändekoormusega riikidega – Kreeka, Küprose, Malta, Itaalia ja Hispaaniaga.

Sama on ka Euroopa eelarvega. Läbirääkimistel Euroopa järgmise seitsme aasta eelarve üle nõuab Euroopa Parlament jätkuvalt, et EL-is läheks rohkem raha teadusele ja tervishoiule ning nende riikide rahalisele karistusele, kes ei austa õiguse ülimuslikkuse põhimõtet, aga tundub, et viimases küsimuses Euroopa Komisjon kompromissidele minna ei saa. Saksamaa tegi ettepaneku lisada 9 miljardit eurot, kuid mõne aasta pärast, ja esialgu jätta need arvud, milles EL-i juhid kokku leppisid, muutmata.

Samal ajal Euroopa Parlamendis. Eurosaadikud hääletasid 352 poolthäälega (326 vastu) selle poolt, et EL vähendaks 2030. aastaks süsinikdioksiidi heitkoguseid 60% võrra ja nüüd on see Euroopa Parlamendi ametlik seisukoht. Ursula von der Leyen tegi oma kõnes ettepaneku vähendada 55% võrra.

Lavale tuleb Poola. Poola Konkurentsi- ja Tarbijakaitse Amet trahvis Venemaa ettevõtet Gazprom rekordilises summas 6,5 miljardi eurot Varssavi protestist hoolimata Nord Stream 2 gaasijuhtme ehitamise jätkamise eest. Brüssel ja Berliin said sellest teada uudistest. Gazprom arvab, et see on seaduslikkuse põhimõtte rikkumine, ja esitab apellatsioonkaebuse.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga