Piiriülene armastus

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras eelarve ja Türgi.

Muud võimalust ei ole. Sellise hinnangu andis eile Brüsselis toimunud pressikonverentsil kantsler Angela Merkel, hinnates Euroopa eelarve arutamise võimalikke tulemusi 17. – 18. juulil toimuval EL-i tippkohtumisel. Riikide liidrite poolt kokkuleppe mittesaavutamisel ei ole head tagajärjed. Enne tippkohtumist on 8. juulil Merkelil privaatsed strateegiat puudutavad eravestlused Ursula von der Leyeni ja Charles Micheliga.

Taas Türgi. Järgmisel nädalal arutab Euroopa Parlamendi täiskogu oma istungil Türgi tegevust ehk kokkupõrkeid EL-i ja NATO liitlastega Vahemerel, eriti Prantsusmaaga, ning Türgi sekkumist Liibüa kodusõtta. Türgi välisministeeriumi juht nõudis omakorda Prantsusmaalt vabandamist Türgi ees, sest väidetavalt ei edastatud prantslaste poolt EL-ile ja NATO-le kogu tõde Türgi ja Prantsuse laevade konflikti kohta. Samas avaldas välisminister kahetsust, et Türgi ei olnud nende riikide nimekirjas, kelle elanikele on EL-i tagatud vaba sissepääs.

Turism ja armastus. Euroopa Komisjoni volinik Ylva Johansson tegi ettepaneku kaotada EL-i sissesõidu piirangud kolmandatest riikidest pärit partneritele ja armunutele, sest sellised sõidud ei saa olla ootelehel.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga