Piiridega ja piirideta

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa Komisjoni uued juhised.

Von der Leyen ei ole nõus. Euroopa Komisjoni juht teatas, et Saksamaa konstitutsioonikohtul ei ole õigus Euroopa Kohtu otsuseid vaidlustada, nagu tegi Saksamaa kohus seda oma 5. mai otsuses. Euroopa Komisjonil on nüüd mõttekoht, kas karistada Saksamaad sellise omavoli eest või mitte.

Uued juhised. Täna avaldab Euroopa Komisjon juhised riigipiiride avamiseks, samuti reglemendid hüvitiste maksmiseks väljaostetud teenuste eest, mida inimesed ei saanud epideemia st tulenevalt kasutada. Täpsemalt kehtib see tühistatud lendude kompenseerimise kohta: lennuettevõtjad nõuavad rahaliste hüvitiste asendamist vautšeritega. Tundub, et EL nõustub vautšerite pakkumisega, kuid vaid juhul, kui raha nõudvad reisijad saavad ikkagi rahalise kompensatsiooni.

Piiriküsimus. Euroopa suurima parlamendifraktsiooni EPP juht kutsus üles kõiki riike üheskoos piire avama, et mitte teha seda vaid kahepoolsete lepingute alusel: “Kui on võimalus lennata Mallorcale Madridist, siis peab lennata saama sinna ka Münchenist.”

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga