Piirid jäävad avatuks

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras koroonaviirusega seotud üldnõuded ja euroeelarve.

Kõik korras? Alles in Ordnung? Sel nädalal soovib Saksamaa, kasutades eesistuja õigusi, kooskõlastada ja kehtestada Euroopa riikide vahelisi uusi reisipiiranguid ja uuendada tänaseks vananenud ohtusmeetmeid. Eelkõige palutakse Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskusel (ECDC) esitada, nädala jooksul kogutud andmete põhjal, saadud põhinäitajad, näiteks tuvastatud uute juhtumite arv 14 päeva jooksul ja 100 tuhande elaniku kohta. See on siis testide arv 100 tuhande elaniku kohta ja saadud analüüsidest positiivsete vastuste suhtarv. Lisaks tuleb kehtestatavatest meetmetest teavitada EL-i elanikke vähemalt 24 tundi enne uute piirangute jõustumist. Euroopa Liidu siseturu- ja teenuste volinik Thierry Breton teatas, et EL-i elanikel on koroona esimese laine õppetunnid juba saadud ning seekordselt ei suleta piire kaupade liikumisele ja välismaal töötavatele inimestele.

Viivitused maksavad kätte. Täna on Saksamaa kantsler Angela Merkelil ja Euroopa Parlamendi president David Sassolil kavas telefoninõupidamine, mille teemaks on Euroopa järgneva seitsme aasta eelarve. On oht, et Ungari ja Poola takistavad Euroopa eelarve heakskiitmist, sest neil ei ole selge, kuis karistatakse riike, kel probleemid õigusriigi põhimõtete järgimisega. Saksamaa Euroopa Liidu esinduse juht, suursaadik Michael Clauss hoiatas: “See, kes üritab takistada Euroopa Liidu eelarve vastuvõtmist, takistab ka EL-i taastamisfondi vahendite jagamist.”

Igavene plastik. EL-is jäätmetena kogutud 29 miljonist tonnist plastikust suunati, ametlike andmete kohaselt, aastal 2018 taaskasutusse vaid kolmandik. Ülejäänud 2/3 reostavad endiselt loodust.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga