Pandeemia ja kogu lugu

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras koroonaviiruse pandeemia.

San Francisco ja New York on suletud. Trump keelas 30 päevaks ära Euroopast USA-sse reisimise. Piirang kehtib siiski vaid Schengeni tsooni 26 riigile, kuid mitte Suurbritanniale ja Iirimaale. Samuti ei kehti piirang Ameerika kodanikele, Ameerikas alaliselt elavatele isikutele ja nende pereliikmetele. Trump deklareeris: “Euroopa Liit ei suutnud võtta kasutusele ettevaatusabinõusid ning piirata lende Hiinast ja muudest viirustega nakatunud piirkondadest.”

Ei lenda me kuskile. Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen tühistas tänase visiidi Ateenasse, kus pidi kohtuma Kreeka peaministriga ning teemaks oleks olnud olukord Türgi-Kreeka piiril. Teisipäevale on planeeritud ELi riigipeade erakorraline tippkohtumine interneti vahendusel. EP saadikutel ja töötajatel on palutud loobuda ühistranspordi kasutamisest. Itaalias on karantiini veelgi karmistatud: kõik kauplused on suletud kuni 25. märtsini, keeld ei kehti toidupoodidele ja apteekidele.

Turud on languses. Sellega on kõik öeldud.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga