Ohumärgid

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras keeruline rahvusvaheline olukord.

Strasbourgi! Strasbourgi! Prantsusmaa nõuab, olenemata koroonaviiruse ohust, et Euroopa Parlamendi septembrikine istungjärk peaks siiski toimuma Strasbourgis ja mitte Brüsselis. Kõik see võib lõppeda aga suure pauguga, sest nagu märgib Brüsseli ajaleht Politico, saadetakse Prantsusmaa seaduste kohaselt koroonaviiruse sümptomitega inimesed kas riigist välja, isoleeritakse või hospitaliseeritakse, samuti peavad alluma kõik sümptomitega inimeste kontaktsed kontrollile, mida teostatakse 24 tunni vältel. Ja me räägime antud juhul vaid 700 parlamendiliikmest, abilisi ja töötajaid arvestamata.

Hammustav Brexit. Oma eesmärgi kavatsevad EL-i läbirääkimistel inglased saavutada väga kummalisi võtteid kasutades. Nagu Suurbritannia meedia kirjutas, kaalub Boris Johnson võimalust Euroopa ettevõtetelt peaaegu ära võtta juurdepääsu kauplemiseks Londoni börsile – seda siis juhul kui EL ei tee Suurbritanniale järeleandmisi ja Brexit tuleb kokkuleppeta variandis. Täna ilmnes, et Ühendkuningriik soovib rikkuda juba allkirjastatud lepingut EL-iga ja tõmmata tollipiiri Iirimaa Vabariigi ja Põhja-Iirimaa vahele – õhk saab sel juhul laetud uue kodusõjaga. EL ei ole vaimustatud ning Politico diplomaatiline allikas teatab, et keegi ei tegele riigiga, kes rikub rahvusvahelisi lepinguid.

Kreeka ja Türgi. Pühapäeval rääkis Euroopa Ülemkogu president Charles Michel Türgi presidendiga Türgi ja Kreeka konfliktist Vahemerel. Konflikt ei ole möödas ja arveteõiendamine on NATO sisene. Michel ütles Erdoganile, et EL on täielikult Kreeka ja Küprose poolel.

Saksamaa välisministeerium hoiatab. Pühapäeval avaldas lootust Saksamaa välisminister Heiko Maas, et Venemaa võimud siiski selgitavad lähipäevil Aleksei Navalnõi mürgitamise asjaolusid ning lisas: “Loodan, et venelased ei sunni meid ümber vaatama omi seisukohti Nord Stream 2 suhtes.”

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga