Miski pole püsivam kui ajutine

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras eelarve ja ökoloogia.

Rahvas on poolt. Järjekordse trialoogi (Euroopa Parlamendi, Euroopa Komisjoni ja Euroopa Liidu Nõukogu vaheliste läbirääkimiste) eel õiguse ülimuslikkuse põhimõte üle – kas selle põhimõte rikkumise eest tuleks EL-i riikidele trahvi määrata või mitte – kuulutab Euroopa Parlament täna välja küsitluse tulemused, mille kohaselt pooldab trahve 77%.

Taastamisfond igaveseks. Euroopa Keskpanga juht Christine Lagarde (pildil) tegi ettepaneku muuta seoses pandeemiaga suvel loodud ajutine Euroopa taastamisfond alaliseks – äkki sarnased kriisid tabavad Euroopat veel mitmeid kordi?

Maaelu. EL-i põllumajandusministrid kohtuvad täna Luksemburgis, et arutada suurimat põllumajandustootjate subsideerimise programmi. Brüsseli ajaleht Politico kirjutab, et ühe päevaga nad ilmselgelt kokkuleppele ei jõua, kuid keegi seda ei ootagi. Jutt käib 400 miljardist eurost järgmise seitsme aasta jooksul. Probleem on selles, et see raha peab nüüd suuresti olema seotud ökoskeemidega (säästev põllumajandus) ja mitte kõik pole sellega nõus.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga