Ministrid ja sanktsioonid

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras sanktsioonid ja renoveerimised.

Sanktsioonid, sanktsioonid. EL-i riikide välisministrid kogunevad täna Luksemburgis (vahetult – esmakordselt pärast pandeemia algust), et arutada erinevaid sanktsioone. Eeldatakse, et EL-i sanktsioonide alla sattunud Valgevene tegelaste nimekirja lisanduvad uued nimed, sealhulgas võib-olla ka Aleksandr Lukašenko nimi. Eeldatakse samuti sanktsioonide kehtestamist konkreetsete venemaalaste suhtes seoses Aleksei Navalnõi mürgitamisega.

Esimene Euroopa Komisjonis. Esimeseks  positiivse koroonaviiruse testiga eurovolinikuks sai bulgaarlanna Mariya Gabriel (fotol), kes vastutab innovatsiooni, uuringute, kultuuri, hariduse ja noorte eest.

Tempot kahekordistada. EL kavatseb aidata renoveerida sel kümnendil kaks korda rohkem maju ja kontoreid kui eelneval, et säästa energiat ja seeläbi saavutada Rohelise kokkuleppe eesmärke kiiremini. Renoveerimise laineks nimetatud strateegia avalikustatakse kolmapäeval.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga