Migrandid Maltal ja ameeriklased Poolas

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras sotsiaalvõrgustikud, migrandid ja Ameerika väed.

Teavituskohustus. Euroopa Komisjon soovib kehtestada Facebookile, Googlele ja Twitterile teavituskohustuse, mille alusel IT-gigandid peaksid igakuiselt edastama infot, nende poolt läbi viidud tegevusest, massilise valeinformatsiooni leviku tõkestamiseks.

Samal ajal Maltal. Saareriigi võimud lubasid maale 400 rändajat pärast seda, kui migrandid ähvardasid võtta pantvangi laeva, millega nad Maltale saabusid. Varemalt oli Malta valitsus teatanud, et võtab migrante vastu ainult juhul, kui neid on nõustunud vastu võtma ka teised EL-i riigid.

Järeldus või ümberjaotamine? Donald Trump on teatanud Saksamaal USA sõjaväe kohaloleku vähendamisest. USA sõjaväelased on seda otsust kritiseerinud väites, et see otsus on kasulik eelkõige Venemaale. Aga Poolal on lootus, et Saksamaalt välja viidud väed kolivad vähemalt osaliseltki Poola territooriumile.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga