Merkel + Macron

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras tuleviku Euroopa.

Halvimad prognoosid. Rahvusvahelise Valuutafondi prognoosi kohaselt on maailmamajanduse langus 4,9%, samas kui Euroopas on pandeemiast tulenev langus suurem ehk keskmiselt 10,2% ning mõnes EL-i riigis veelgi tõsisem – näiteks Prantsusmaal 12,5%, Itaalias ja Hispaanias 12,8%. IMF ennustab majanduse langust Ameerikas vaid 8% ulatuses. Samas usuvad Euroopale lähedasemad organisatsioonid, et EL ei kannata nii palju kui Washingtonis asuv IMF ennustab. Keda peaks uskuma?

Euroopa liidrid. Esmaspäeval võtab Saksamaa liidukantsler vastu esimese silmapaistva külalisena Prantsusmaa presidendi – külalisi ei ole käinud märtsist saadik. Merkel ja Macron kavatsevad kindlalt pidada silmas algatust, mille nad tegid 18. mail, esitades oma majanduskriisi päästekava ning mis hiljem muundus sujuvalt Euroopa Komisjoni samasisuliseks ettepanekuks.

Arutlused tulevikuteemadel. Eilsel Euroopa tulevikku puudutaval konverentsil leppisid EL-i liikmesriikide saadikud kokku ühistes seisukohades. Muude teemade hulgas jäi aruteludes siiski lahtiseks küsimus EL-i aluslepingutesse võimalike muudatuste tegemine, kuid ilmselt muudatused tulevad.

Võib-olla, ehk. Pärast kohtumist Poola presidendi Andrzej Dudaga teatas president Trump ajakirjandusele, et võib-olla lähevad Saksamaalt äratoodavad 9000 sõdurit Poolasse, sest poolakad on seda soovinud ja on nõus ka selle eest maksma. Duda jaoks on see oluline poliitiline võit enne pühapäevaseid presidendivalimisi. Mängu ilu rikub vaid väljend võib-olla.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga