Merkel, Macron ja teised

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa päästmine.

Reakstioonid superplaanile. Sel esmaspäeval tegid Merkel ja Macron sensatsioonilise avalduse: Saksamaa ja Prantsusmaa on nõus, et Euroopa Komisjon võtab kogu EL-i jaoks laenu 500 miljardit eurot ja jagab selle raha toetustena epideemiast mõjutatud riikidele. Itaalia peaminister Giuseppe Conte loodab saada sellest summast viiendiku. Kuid selle plaani vastu on kategooriliselt osad ELi riigid, kes ei soovi euroeelarvet suurendada. Nii on Austria kantsler Sebastian Kurz kindel, et EL-i majandust saab tõsta ka ilma ühise võlata.

Võitlus pestitsiidide vastu. Euroopa Komisjon tutvustab oma strateegiat toiduainete ja bioloogilise mitmekesisuse valdkonnas. Brüsseli ajalehe Politico andmel teevad Euroopa Komisjoni volinikud ettepaneku vähendada 2030. aastaks põllumajanduslike pestitsiidide kasutamist 50% võrra.

Brexit jahtub. Briti diplomaadid süüdistavad EL-i otse ja mittediplomaatilises keeles, et neile on aktsepteerimiseks seatud lepingusse tingimused, mille iga demokraatlik riik tagasi lükkaks ning mandri ootused kalanduse valdkonnas olevat täiesti ebareaalsed. Kas läheneb kokkuleppeta Brexit?

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga