Menüü ja jäämägi

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa eelarve.

Sloveenia hoiatab. Sloveenia peaminister Janez Janša saatis EL-i juhtidele kirja, milles, nagu kirjutab Brüsseli ajaleht Politico, veenab neid nõustuma kõigi Ungari ultimaatumi tingimustega, rahulikult võtma EL-i eelarve vastu, unustades õiguse ülimuslikkuse põhimõte, ning EL-i alustalasid mitte muutma: „Eirata juulis saavutatud ajaloolist kokkulepet on sama, mis tülitseda menüü pärast, mida pakutakse jäämäe poole suunduval laeval.” Teised liidrid esialgu vaikivad, vaid Hollandi peaminister ütles, et kokkulepe õiguse ülimuslikkuse põhimõte üle on tema riigi jaoks “absoluutne miinimum ja vähemaga me ei lepi.”

Rong on juba läinud. Küsitluse kohaselt kiitis EL-i heaks juba 60% britte. Politico andmetel oli sama seis viimati 2004. aastal – siis meeldis EL 64% brittidest. Kuid siis oli Ühendkuningriik veel EL-is.

Covid Euroopa Parlamendis. Oktoobris oli parlamendiliikmete, nende assistentide ja töötajate seas 284 koroonaviirusnakkuse juhtumit. Novembris – seni vaid 60.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga