Maruvihane Merkel

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Aafrika ükskõiksus ja NATO ebapopulaarsus.

Plats puhtaks! Pärast Tüüringi vahejuhtumit, kui valitseva Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) kohalikud saadikud tegid kokkulepped parempoolsete radikaalidega (Alternatiiv Saksamaale ehk AfD), et saada liidumaa juhiks ühist kandidaati, vihastas Angela Merkel tõsiselt. Liidumaa juhiks valitud Thomas Kemmerich astus kiirelt tagasi, laupäeval vallandas kantsler ministri, kes Twitteris suvatses õnnitleda Kemmerichi võidu puhul, ja täna hommikul sai teatavaks, et CDU juhikohalt astus tagasi Annegret Kramp-Karrenbauer, kelle Merkel ise kunagi oma järglaseks valis, kuid olles selgelt kogu selle tekkinud sasipuntra võimaldaja. Euroopa, pane tähele! See ongi nulltolerants natsismi suhtes.

Euroopa Aafrikas. Toimuval Aafrika Liidu tippkohtumisel Addis Abebas kinnitas Euroopa Ülemkogu president Charles Michel aafriklastele, et EL-il ei ole kalduvusi kolonialismile: „Ma räägin 27 riigi nimel. Neist 22-l ei ole olnud kunagi kolooniaid”, edastas ajaleht Politico. Reporteritele jäi mulje, et Aafrika liidrid ei ole huvitatud ei EL-ist ega kellestki teisestki: Aafrika soovib ise oma tuleviku määrata. Lisaks ei ole Aafrikas tõhusa kaubavahetuse jaoks EL-iga piisavat infrastruktuuri.

Tähtaeg oli üleeile! Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen võttis kõrgendatud tähelepanu alla kaheksa El-i riiki, kes ei ole veel esitanud oma energia- ja kliimaprogramme. Esitamise tähtaeg oli 1. jaanuar, kuid Prantsusmaa, Saksamaa, Bulgaaria, Iirimaa, Rumeenia, Sloveenia, Hispaania ja Luksemburg ei suutnud tähtaegadest kinni pidada. Lisaks veel Suurbritannia, kuid sealt ei oodatagi enam midagi.

Greta sündroom. EL-i kõrge esindaja Josep Borrell vabandas kliimasõbralike noorte ees oma Twitteri säutsu pärast, milles seadis kahtluse alla noorte tõsiduse ning nimetas nende olekut ka „Greta sündroomiks“.

Milleks meile Nato? Värskete uuringute kohaselt on NATO populaarsus Saksamaal ja Prantsusmaal kümne aasta jooksul märkimisväärselt langenud:  NATO meeldib vaid 57% sakslastele (langus 20%) ja 49% prantslastele (langus 22%).

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga