Kulud ja hüved

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras eelarve kompromissid

Asi liigub. Järgmise nädala teises pooles tutvustab Euroopa Ülemkogu president Charles Michel liikmesriikide saadikutele Euroopa Komisjoni seisukohta Euroopa uue eelarve osas. Brüsseli ajalehe Politico andmetel pakub Michel välja nn. kompromiss-projekti, kus abifond oleks ikka 750 miljardit, millest 75% on siis subsiidiumid – see on seisukoht, millest Euroopa Komisjon ei tagane. Kohtumistel kokkuhoiupoliitikat eelistavate riikide juhtidega, on Michel eeldatavasti nõus eelarvet pisut vähendama, kuid kindlasti mitte põllumajanduse või solidaarsuse arvelt. Probleemi püütakse ka lahendada andes rikkamatele riikidele natuke hüvesid, et nad panustavad eelarvesse natuke väiksema osa kui senini seda on teinud. Võib-olla lähevad muutmisele ka 750 miljardi euro jagamise kriteeriumid, et kes kui palju sellest fondist saab.

Toidupatriotism. Saksamaa parlamendiliige Andreas Schwab on rahulolematu, et mõned EL-i riigid püüavad jõuliselt kaitsta oma siseriiklike toiduainete tootjate turgu. Bulgaaria on keelanud toiduainete impordi ja nõuab kauplustelt vaid Bulgaarias toodetud lihaproduktide müümist. Austria lubab kohaliku kauba ostjaile spetsiaalseid allahindlusi ja Horvaatias avati kauplused, kus müüakse vaid Horvaatias toodetud kaupu. Toidupatriotismi propageerivad ka Portugal ja Ungari.

Ulatuslik vargus Euroopa Parlamendis. Karantiini ajal, kui Euroopa Parlamendi hooned olid peaaegu tühjad, toimusid vargused ligi 50 kontorist – ja seda pealtnäha turvalistest oludest. Ajaleht Politico andmetel on varastatud arvuteid, tahvelarvuteid ja ka isiklikke esemeid.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga