Koroonaviirus versus puhkused

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras suvine vabadus ja selle piirangud.

Vabanemisplaanid. Täna avaldab Euroopa Komisjon tegutsemiskava Euroopas liikumisvabaduse etapiviisiliseks taastamiseks. Oodatakse, et eurovolinikud teeks esmalt ettepaneku, mille alusel saaksid reisida negatiivse testitulemuse saanud isikud või siis need inimesed, kes elavad nn rohelises tsoonis, kus on edukalt võideldud epideemiaga. Järk-järgult jõuaksime teise faasi, kus on taas kõikjale reisimise võimalused. Hetkel oleme aga veel algfaalis.

Kreeklastel soov kiirustada. Kreeka soovib 15. juuniks taastada Euroopas liikumisvabaduse ja seda ilma mingite karantiinide või muude piiranguteta, et inimesed saaksid puhkama sõita, näiteks Kreekasse. Ainus tingimus reisimiseks peaks olema koronaviiruse negatiivne testitulemus või antikehade test, mis oleks tehtud hiljemalt kolm päeva enne reisimise algust. Ateena nõuab ka kõigi transpordiliikide osas liikumispiirangute kaotamist.

Ekspertidel puudub vastus. Ajalehe Politico andmetel suhtuvad arstid skeptiliselt kõikide piirangute kaotamise plaanidesse, ses siiani ei teata, kas koroonaviiruse vastane immuniteet läbipõdenutel tekib ning kui suure ulatuse ja ajalise kestvusega see siiski eksisteerib. Eriti veel olukorras, kus teatakse et kuumad ilmad viirust ei pidurda ning nakkuse võib saada ka sümptomiteta haigetelt. Eksperdid on kindlad epideemia teise laine tulekus, kuid milline see tuleb ja milline saab olema meie valmisolek uueks puhanguks – need on veel vastuseta küsimused.

 

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga