Koroonaviirus ja muud ebaõnnestumised

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Saksamaa tulevik.

Suursaadikute otsuste ootuses. Euroopa Liidu liikmesriikide saadikud Brüsselis on eraldi jõud. Ajalehe Politico andmetel tuleb Euroopa tuleviku konverentsi toimumist veel oodata, sest saadikud ei ole oma seisukohta selle konverentsi osas siiani teatavaks teinud. Ning nad pole isegi veel otsustanud kas ja millal see üldse toimuma saab.

Kaos Saksas. Valitsev Kristlik-Demokraatlik Liit on määranud pööripäevaks 25. aprilli. Sel päeval astub tagasi praegune parteiliider Kramp-Karrenbauer, kuid kes hakkab edaspidi CDU-d juhtima, on siiani ebaselge. Selge on vaid see, et Saksamaa ja EL-i jaoks toob juhi vahetus kaasa muudatusi. Saksa sotsiaaldemokraadid on juba öelnud, et lahkuvad koalitsioonist, kui kantsleriks ei saa Merkel. Kui aga saab CDU juhiks keegi teine, on märksa tõenäolisem proua Kantsleri ennetähtaegne ametist lahkumine.

Koronaviirus Euroopas. Sel esmaspäeval esitas Euroopa Parlament oma töötjaile nõude, et kõik, kes on hiljuti viibinud Hiinas, Singapuris, Lõuna-Koreas või Itaalia nakatunud piirkondades, peavad jääma töölt koju.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga