Kompromisside otsinguil

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Ülemkoguks valmistumine ja suhted Türgiga.

Olukord eelarvega. Möödunud nädalavahetusel ei väljendanud ükski EL-i liikmesriigi juht oma arvamust, et neile ei sobi ositi või täielikult Euroopa Ülemkogu juhi Charles Micheli poolt pakutud kompromissid. See on heaks märgiks enne Üldkogu toimumist.

Välispoliitika. Peale mitmekuulist pausi kohtuvad täna Brüsselis silmast silma EL-i riikide välisministrid. Arutelude päevakorras on reageerimine Hiina Rahvavabariigi poolt Hongkongile kehtestatud seadustele ja silmnähtavalt halvenevatele suhetele Türgiga. Samas kirjutab Türgi välisminister Brüsseli ajalehes Politico, et suhted on küll pingelised, kuid ka Türgil ja EL-il on ühiseid huve.

Naelapõlgus. Financial Timesi andmetel on Ühendkuningriigil oht kaotada EL-i abipakettidest ligi 731 miljonit naela lihtsalt seetõttu, et valitsus Londonis tegeleb EL-i projektide heakskiitmise pideva edasilükkamisega.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga