Kõigile ühine koroona vastane võrguteenus

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras õigusriik ja uus tippkohtumine.

Kes meist oleks patuta… Täna avaldab Euroopa Komisjon kauaoodatud ja ajaloolise esimese raporti liikmesriikide kohta, mis annab ülevaate, et mis ja kus ei ole kõik korras kohtusüsteemidega, korruptsiooniga, ajakirjandusvabaduse ja muude eluvaldkondadega. Ehk kus austatakse õigusriigi põhimõtteid ja kus mitte. On selge, et raportis keskendutakse Ungarile ja Poolale, kuid oma osa saavad ka Bulgaaria, Rumeenia, Horvaatia ja Slovakkia. Novembris annavad EL-i ministrid selle aruande põhjal siis eksperthinnangu iga liikmesriigi kohta, kusjuures alustatakse tähestiku algusest ja meie oleme oma „E“ tähega viiendad.

Ikkagi kohtuvad. Sel nädalal toimub EL-i tippkohtumine, kus peamiseks arutlusteemaks on Türgi, kuid ka sanktsioonide kehtestamine Valgevene juhtide vastu. Koguneb 26 riigipead ning puudub vaid Rootsi peaminister (seoses ema matustega), Rootsit esindab Soome.

Koroonavastane võrguteenus. Juba oktoobris katsetab EL eksperimentaalselt erinevate riikide koroonaga seotud mobiilirakenduste liitmist, lülitades need kõik ühte keskserverisse – see peaks tagama operatiivse piiriülese viiruseseire.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga