Kohe tuleb talv, koroona ja Brexit

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras koroonaviirus, migratsioon ja Brexit.

Uued ohvrid. Kolmapäeval lisandus, koroonaviiruse tõttu karantiini jäänud, Euroopa Ülemkogu eesistujale Charles Michelile veel Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis ja 2 Saksamaa ministrit, kes kõik olid olnud kokkupuutes mõne koroonahaigega.

Rändepakt. Euroopa Komisjoni uus ettepanek EL-i rändepoliitika kohta võeti vastu peaaegu kriitikavabalt. Ainuke rahulolematu riik on Austria, eesotsas kantsler Kurziga. Tuletame meelde põhitingimuse riikidele, kes ei soovi pagulasi vastu võtta, on saabunute tagasisaatmine riigi kulul nende kodumaale ja kui 8 kuu jooksul sisserändajat kodumaale saata ei õnnestu, peab riik pagulase omaks võtma.

Tõeline Brexit. Olenemata Ühendkuningriigi ja EL-i vahel saavutatavast kokkuleppest või kokkuleppe mitte saavutamisest (hetkel liigub kõik leppeta lõpu poole), prognoosib Suurbritannia valitsus Doverisse juba jaanuari alguseks tohutut liiklusummikut, kus seisavad Suurbritanniast mandrile kaupu vedavad veokid. Suurbritannia võimud süüdistavad tekkivas olukorras EL-i, kes ei olevat saabuvaks valmistunud. Samal ajal saatis suurim pank JPMorgan Chase osa oma töötajaist mandrile, kandes Londonist Frankfurti ka 200 miljardi dollari eest panga varasid, n.ö. jamadest eemale.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga