Kiired suunamuutused

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras skandaalid Brüsselis ja Tüüringi liidumaal.

Vestageri vastane nelik. Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja Poola majandusministrid saatsid soovikirja Euroopa Komisjoni asepresidendile Margrethe Vestagerile palvega kiirustada reformidega. Veel detsembris lubas Vestager kiiresti üle vaadata EL-i konkurentsireeglid, kuid jaanuaris andis info, et protsess võtab oodatust siiski natuke rohkem aega. Ministrid kutsuvad Euroopa Komisjoni volinikku siiski kiirustama koostamaks tööplaani juba lähinädalatel, et asuda aktiivselt edendama EL-i huve terves maailmas või muidu ähvardab meid oht jääda arengus maha teistest suurriikidest.

Ärge tehke seda ja ärge tehke toda. Ajaleht Politico sõnul arutasid kolmapäeval Brüsselis ELi suursaadikud teemal Euroopa tuleviku konverents ning selle kolme peamist eeldust: konverentsi ei muuda EL-i, Euroopa Parlament ei peaks hakkama domineerima ja konverentsi ei peaks juhtima Guy Verhofstadt. Ehk teisisõnu jätkub vastuseis föderalistide ja natsionalistide vahel.

Tüüringi skandaal. Saksamaa poliitiline kuvand käriseb: sel kolmapäeval, esimest korda peale II Maailmasõda, liitusid parempoolsed radikaalid (Alternatiiv Saksamaale) Angela Merkeli juhitud Saksamaa Kristlik-Demokraatliku Liiduga (CDU), aitamaks nende ühiselt soovitud kandidaadil, Saksamaa liberaalse erakonna vabade demokraatide (FDP) juhil Christian Lindner´il, seljatada Vasakpartei (Die Linke) kandidaati Tüüringi liidumaa juhi valimistel. Ajaleht Politico sooviks sel puhul meelde tuletada teistes riikides toimunud liitumisi peavoolu esindajate ja paremäärmuslaste vahel, nagu toimus see Hispaanias ja Eestis.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga