Kes veenaks Hollandit?

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras läbirääkimised, migratsioon ja agitatsioon.

Töö eelarve heaks. Juba sel neljapäeval esitab Euroopa Ülemkogu juht Charles Michel arvatavasti EL-i eelarve jaoks kogumi koostatud ettepanekutest, mida siis hakatakse arutama juulis toimuval EL-i ülemkogul. Seni toimuvad Micheli kohtumised erinevate riigijuhtidega ning tänasel kohtumisel on teiseks pooleks Hollandi esindaja Mark Rutte, kes on siianini Euroopa Komisjoni ettepanekute tulihingeline vastane. Neljapäeval võõrustatakse Mark Ruttet Berliinis, vastuvõtjaks Angela Merkel.

Räägime asjast. Brüsseli ajalehe Politico andmetel on Saksamaa siseminister Horst Seehofer kui EL-i eesistujariigi esindaja ette valmistanud homsele kolleegide mitteametlikule videokohtumisele rea ebameeldivaid küsimusi. Arutlusele tuleb rändepoliitika ja Seehofer soovib riigijuhtidelt täpseid vastuseid küsimusele, et konkreetselt millist vabatahtlikku toetust antakse ülejäänud riikide poolt neile maadele, kes võtavad vastu rändajaid Vahemeres?

Ootamatused Brüsselis. Horvaatias toimunud valimiste eel paisati meediasse kampaaniavideo, milles osales ka Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen. Ursula von der Leyen on osaline täna valimised võitnud Horvaatia Demokraatliku Liidu (HDZ) reklaamvideos. Von der Leyenile langes tõsine kriitika nii seetõttu, et ta osales selles reklaamklipis, kui ka seetõttu, et olles erakonnast, mis kuulub EPP Euroopa Parlamendi fraktsiooni (kuhu kuulub ka HDZ), ei soovi ta võtta seisukohta Ungari valitseva partei suhtes, mida soovitakse sellest fraktsioonist eemaldada, klipis aga osales küll. Von der Leyeni pressiesindaja sõnul salvestati paar sekundit Horvaatia videot siiski kui eraisik. Pressiesindaja väitel on kogu probleemse kuvandi loomine videoklipis tegelikult monteerijate süü.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga