Kaubandussõja tandrilt

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras inimõigused ja kaubandussõjad.

Kaubandussõda on ka sõda. Euroopa Parlamendi Kaubanduskomitee võttis 32 poolthääle ja kolme vastuhäälega vastu Renew Europe parlamendiliikme Marie-Pierre Vedrenne´i seisukoha, mille kohaselt saab EL kehtestada tollimaksud mitte ainult sisseostetavatele kaupade vaid ka importteenustele ning maksustada ka intellektuaalomandi importi EL-i. Vastuvõetud otsusega rünnatakse otseselt USA suurettevõtteid nagu Google ja Starbucks. Lisaks kiitis Kaubanduskomitee heaks ka seaduste muudatused, tänu millele saab Euroopa Komisjon reageerida nüüd EL-i kaubandusele suunatud välisrünnakutele, kui ründav riik rikub Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) reegleid ja seda isegi siis, kui WTO poolt veel ametlik seisukoht puudub. Brüsseli ajalehe Politico andmetel on Trumpi tegevus juba andnud ettenägematuid tulemusi – Saksamaa Deutsche Telekom on tugevdanud oma strateegilist koostööd Hiinast pärit Huaweiga.

Luubi all on terve maailm. Täna hommikul käivitus Euroopa Komisjoni veebisait Global Monitor, mis jälgib 162-s maailma riigis, sealhulgas muidugi EL-i 27-s riigis, epideemia ajal toimunud põhiliste inimõiguste rikkumisi. Antud projekti ühe algataja, Euroopa Parlamendi Roheliste fraktsiooni liikme, Hannah Neumanni sõnul ei toimunud pandeemia ajal põhiliste inimõiguste piiramine osades riikides siiski ainult pandeemiaga seonduvalt. Nii on Türgis keelatud internetipõhised otseülekanded massiüritustelt ja Hiina on keelanud haiglates tehtud videote avaldamise, lisaks erinevad Türgis kurdide territooriumil kehtestatud ranged reeglid ülejäänud riigis kehtivatest reeglitest.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga