Kasvatame imaame üles oma kollektiivis!

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras koroonaviirus, Euroopa eelarve ja terrorism.

Topeltläbimurre. Ühelt poolt teatab farmaatsiaettevõte Pfizer oma vaktsiini ülimalt edukast katsetamisest. Teiselt poolt, nagu märgib Euroopa kriisivolinik Janez Lenarčič intervjuus Brüsseli ajalehele Politico, hakkab Bideni administratsioon võitlema koronaviirusega selgelt edukamalt kui Trumpi administratsioon – see tähendab, et Euroopa saab taas Ameerikaga koostööd teha.

Kired eelarve ümber. Saksamaa esindus EL-i juures – praegune Euroopa eesistuja – teatab, et läbirääkimised Euroopa eelarve üle on praktiliselt lõpetatud. Euroopa Parlament andis nõusoleku, konks on EL-i Nõukogus. Ja veel selles, et Ungari ähvardab lepingut blokeerida, kui selgub, et teda saab karistada õiguse ülimuslikkuse põhimõte rikkumise eest.

Euroopa imaamid. Euroopa Ülemkogu president Charles Michel kutsus üles asutama Euroopa vaimuliku kooli islami vaimulike koolitamiseks. See on otsene meede islamiterroriga võitlemiseks: väljastpoolt Euroopat saabuvad imaamid toovad sageli kaasa radikaalseid vahhabismitaolisi ideoloogiaid. Tõsi küll, Micheli ettepanek, nagu vahendab Politico, oli vastu võetud skeptiliselt.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga