Kas vaktsiin on meie?

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras EL tehnohiiglaste vastu ja Ameerikaga sõpruse poolt.

Vaktsiin on EL-i käes. Täna kiidab Euroopa Komisjon heaks tehingu BioNTechi ja Pfizeriga nende vaktsiini 300 miljoni annuse ostmisest. Eelmisel päeval kuulutati see enam kui 90% edukaks. See on juba neljas Euroopa Komisjoni „vaktsiinileping“ – EL-i riigid andsid talle õiguse pidada läbirääkimisi koroonaviirusest pääsemise üle. Brüssel tahaks saada selles valdkonnas rohkem õigusi, kaasa arvatud pandeemiaplaanide ettevalmistamine, testide koordineerimine kõigi EL-i laboritega ja konkreetsed soovitused riikidele.

Euroopa vs. Amazon. Euroopa konkurentsivolinik Margrethe Vestager esitas teisipäeval hagi supermarketiketi Amazon vastu kolmandate isikute kohta teabe kuritarvitamisest, kes sellel saidil midagi müüvad: väidetakse, et Amazon meelega sokutab klientidele oma kaupa.

Ungari Euroopa eelarve vastu. Ungari peaminister Viktor Orbán ähvardas õiguse ülimuslikkuse põhimõtet rikkuvate riikide karistamise mehhanismi tõttu vetostada Euroopa eelarvet, mis on koostamisel nõudnud „suurt verd“. Saksamaa kutsus Ungarit üles käituma “vastutustundega”.

Meie ja Ameerika. Euroopa Ülemkogu president Charles Michel kutsub valitud USA presidendi Joe Bideni osalema videokonverentsil koos El-i juhtidega. Võib-olla juhtub see juba enne Bideni inauguratsiooni, mis peaks toimuma 20. jaanuaril. Biden kinnitas teisipäeval vestluses Macroni ja Merkeliga, et on huvitatud üleatlandiliste sidemete elavdamisest NATO ja EL-i kaudu.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga