Karantiin Brüsseli ja Hannoveri vahel

Europarlamendi saadiku Yana Toomi veebisaidi veerg sisaldab uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras põllumajandus, karantiin ja EL-i laienemine.

Sel ööl Luksemburgis. EL-i ministrid on kokku leppinud Euroopa eelarvepiruka suurima tüki – ühise põllumajanduspoliitika (Common Agricultural Policy, CAP) – saatuses. Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik ütles, et Euroopa Komisjoni rahuldab kaugeltki mitte kõik, kuid töövaru läbirääkimisteks on olemas.

Karantiiniskandaal. Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen ei hakkanud osalema eelmise neljapäeva tippkohtumisel , sest suhtles kellegagi, kel avastati koroonaviirus, ning otsustas jääda eneseisolatsiooni. Kuid järgmisel päeval von der Leyen ühtäkki väljus eneseisolatsioonist ning lendas koju Hannoverisse. Tema pressisekretär ütles, et von der Leyen sõitis sinna ametiautoga ega saanud kedagi nakatada.

EL ei laiene. Eeldatakse, et Bulgaaria ütleb „ei“ esimestele valitsustevahelistele läbirääkimistele Põhja-Makedooniaga viimase liitumise kohta Euroopa Liiduga. Bulgaarlased on mures “Bulgaaria-vastase ideoloogia pärast, mida sponseerib riik“ – jutt käib sellest, kes Ottomani impeeriumiga ammuilma paremini võitles.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga