Juhtus hirmus asi

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras uus EL-i kriis.

Euroopa eelarve on blokeeritud. Ungari ja Poola saadikud Brüsselis ei nõustunud algatama kirjalikku menetlust uute EL-i ressursside osas. Inimkeelde tõlgituna tähendab see, et Euroopa eelarve aastateks 2021–2027 on blokeeritud, kuna Varssavi ja Budapest pole rahul hiljutise otsusega karistada õiguse ülimuslikkuse põhimõtet rikkuvaid riike. Keegi ei tea, mida edasi teha. Brüsseli tippametnike kommentaarid ajalehele Politico suubuvad sõnadesse “meil pole plaani B” ja “oleme kaelani pasas”. Angela Merkel helistas Viktor Orbanile, kuid positiivset vastust temalt ei saanud.

Sofia on vastu. Bulgaaria blokeerib otsuse jätkata läbirääkimisi Põhja-Makedoonia ja Albaaniaga nende EL-i vastuvõtmise üle, sest Põhja-Makedoonia tõlgendab ühist ajalugu kuidagi mitte nii, mõistab keelelist situatsiooni valesti ning väidab põhjendamatult, et Bulgaarias eksisteerib makedoonia vähemus. Mida kõige sellega teha, keegi samuti ei tea.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga