Jalgpallurist Euroopa

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Hiina, miinimumpalk ja pagulased.

Vestlusi Hiinaga. Eile toimunud EL-i ja Hiina tippkohtumisele järgnenud pressikonverentsil ütles Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen, et hea oleks sõlmida investeerimisleping nii kiiresti kui võimalik, et Peking ei takistaks Euroopa investeeringuid IT ja biotehnoloogia valdkondadesse. Tippkohtumise osapooled olid nõus austama üksteise kaitstavaid geograafilisi tähiseid (n. šampanja, konjak). Üldiselt oli EL-i lähenemine sõjakas. Ja nagu ütles Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel, peaks Euroopa olema siiski hoopis jalgpallur, mitte aga väljak, kus teised mängivad.

Rahvuslikud eripärad. Ursula von der Leyen edastas sõnumi Rootsi ajalehele Dagens Nyheter, et Euroopa Komisjon toetab endiselt EL-i miinimumpalga kehtestamist, kuid kohustus ei laiene riikidele, kus seda tavapäraselt ei eksisteeri. Selline on näiteks Rootsi, kus miinimumpalka ei ole kehtestatud, sest kõik kokkulepped saavutatakse väga mõjuvõimsate ametiühingute poolt.

Moriast. Kreeka andis teada, , põlenud Moria põgenikelaagri vastuvõtu ja identifitseerimiskeskuse taastamisest, seda siis Berliini rahade toel. Sellega on nõus ka Angela Merkel. Samas kavatseb Euroopa Komisjon kiirendada arutelusid rändepakti üle.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga