Hüvastijätt piirangutega?

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras pandeemiaaegsete piirangute ettevaatlik eemaldamine.

Euroopa Komisjoni meede. Ursula von der Leyen peab kõvasti pingutama, et abistamise finantsmeetmete programm Recovery Instrument, hakkaks toimima juba 27.maist, mis annaks Euroopa Komisjonile võimaluse rahastada EL-i majanduse taastamist. Hetkel ei ole veel selge, millises vormis saavad kannatanud Euroopa riigid abi — kas ainult laenudena või ka tagastamatu finantsabina.

Piirangute kaotamine. Itaallastel on 3. juunist alates võimalus riigist väljuda, seda siis hilisema karantiinikohustuseta. Peaminister Conte hoiatab piiride avanemisega kaasneda võivat viiruse teise laine tulekut, kuid valikut pole, sest majanduse käivitamiseks ei ole muud võimalust. Saksamaa naasis jalgpallimatšidele Bundesligas, kuid mängitakse tühjadele staadionitele, kus puuduvad fännid. Täna toimub Saksamaa välisministri ja kümne nn populaarsema turismiriigi välisministrite internetikohtumine, et arutada piiride avamist.

Skandaal Poolas. Poola riiklikku raadiot Trójka süüdistatakse tsensuuris: raadiojaam eemaldas kõikjalt viited rokkar Kazzi laulule “Teie valu on parem kui minu oma”. Laulus on teemaks valitseva partei juhi, Jarosław Kaczyński, surnuaia külastus 10. aprillil, et austada lennuõnnestuses hukkunud venna mälestust, kuigi epideemiast tulenevalt oli kõigile inimestele kehtestatud kalmistute külastamise keeld.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga