Hoidke distantsi!

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Euroopa kui pandeemiatsentrum.

Ettenähtud valimised. Prantsusmaal teatasid võimud kõigi baaride ja restoranide sulgemisest, kuigi viimse hetkeni kutsuti inimesi pühapäeval toimunud kohalikele valimistele. Vaatamata juba riigis levinud epideemiale, osales eelmisel nädalal Smurfi-festivalil Landerneaus umbes 3500 prantslast. Suurbritannia võimud ei keela aga üldse kollektiivseid kogunemisi. Paljud vastutustundlikumad spordiürituste korraldajad tühistasid siiski omal initsiatiivil planeeritud üritusi. Arstid soovitavad kõigil säilitada sotsiaalset distantsi.

Lõpuks ometi. Euroopa Komisjon kuulutab välja hanked koronaviiruse testimiskomplektide ja kopsude ventileerimiseadmete tootmiseks.

Ekspordikeeld. Pühapäeval tegi Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ettepaneku keelata ajutiselt meditsiinimaskide ja muude esmatarbekaupade müük Euroopa Liidust väljapoole.

Ainult Ameerikale. Saksa võimude sõnul üritas Trump osta Saksa firmat CureVac, mis on lähedal vaktsiini loomisele. Trump soovis kindlustada selle vaktsiini realiseerimise vaid ameeriklastele. Solvunud sakslased andsid Trumpile eitava vastuse: ettevõte ei ole müügiks ning kui vaktsiin valmib, on see terve maailma jaoks.

Parem siiski videoga. Euroopa institutsioonid hakkasid kasutama videokonverentse, tuues kaasa sideliinide ülekoormatuse (ilmekas info just 32 tuhande töötajaga Euroopa Komisjoni näitel). Küberturvalisuse eksperdid aga kardavad, et töötajad kasutavad mitteturvalisi ühendusliine ja see annab häkkeritele tegutsemiseks vabad käed.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInVKJaga

Tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga